AGE Enerji Facebook AGE Enerji LI Ucuz Elektrik AGE Enerji Ucuz Elektrik AGE Enerji

AGE GRUP

Kuruluşundan bugüne Türk taahhüt sektöründe geliştirdiği öncü projelerle adından söz ettiren AGE İnşaat, AGE markasını dünyanın dört bir köşesinde geleceğe güvenle taşımaktadır. Halen AGE İnşaat taahhüdü altında yurt içinde ve yurtdışında devam etmekte olan 15 adet proje bulunmaktadır.

AGE Enerji, AGE Şirketler Grubu çatısı altında enerji alanında 1993 yılından bugüne faaliyet göstermektedir. 1993 yılında ülkemizdeki ilk Yap-İşlet-Devret hidroelektrik santrallerden olan Fethiye HES AGE Şirketler Grubu’nun enerji sektöründeki ilk yatırımı olmuştur.

Bu projenin hayata geçirilmesi sırasında elde edilen tecrübe 2001 yılında 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’nun yürürlülüğe girmesinden sonra yeni projelerin geliştirilmesinde kullanılmış, 2008-2011 yılları arasında Trabzon ilinde 21 MW kurulu güce sahip Sarmaşık I HES ve 22 MW kurulu güce sahip Sarmaşık II HES, Adıyaman ilinde bulunan 30 MW kurulu gücündeki Pınar HES ve Osmaniye ilimizdeki 5 MW kurulu güce sahip Yamaç HES olmak üzere toplamda 78 MW kurulu güce sahip 4 adet HES işletmeye alınmıştır.

2010-2011 yılları arasında yapılan çalışmalar ve ülkemizin büyüme potansiyeline olan güvenden dolayı Denizli/Sarayköy’de 205 MW kurulu gücünde doğalgaz kombine çevrim santralı projesi yapılmaya karar verilmiş ve 2012 yılı yazında basit çevrim – 2013 yazında da kombine çevrim olmak üzere tesis işletmeye alınmıştır.

Toplam 283 MW’a ulaşan kurulu gücünün yanında AGE Enerji; enerji sektörüne bütünsel bir yaklaşım ile sadece üretiminde değil enerji toptan satış piyasasında da istikrarlı büyüme ivmesini devam ettirmektedir.

AGE Grup; inşaat ve enerji sektörlerinin yanında gıda ve gayrimenkul alanlarında da faaliyetlerine devam etmektedir.

www.age.com.tr