AGE Enerji Facebook AGE Enerji LI Ucuz Elektrik AGE Enerji Ucuz Elektrik AGE Enerji
05.02.2024
Sayın Müşterimiz,

Sizlerle imzalamış olduğumuz AGE Enerji Satış Sözleşme’mizin Madde 6 Aylık Tüketim Programı başlığı altında “ABONE; SÖZLEŞME süresince her gün saat 09:30 kadar bir sonraki gün için yapmış olduğu saatlik tüketim tahminlerini TEDARİKÇİ tarafından işbu SÖZLEŞME’de belirlenen e posta adreslerine göndermekle yükümlüdür. TEDARİKÇİ; gönderilen tüketim tahmini değerlerinin sapmasından oluşabilecek dengesizlik maliyetinin 2 TL/MWh üzerine çıkması durumunda ilgili hesaplamaları ABONE’ ye bildirerek aradaki ek maliyeti ilgili ayın birim fiyatına ekleyebilecektir. ABONE, Tüketim noktalarındaki bir ay önceden tahmin edilebilecek program dışı tüketim değişikliklerini (bakım, arıza, uzun süreli elektrik kesintisi vs.) TEDARİKÇİ’ye değişikliğin önceden belirlenebildiği hallerde ve değişikliğin oluşacağı günden en az 48 (kırksekiz) saat önce; değişikliğin belirlenememesi halinde ise değişikliğin başladığının anlaşıldığı zaman en kısa sürede, EK 5 ’teki 12 Aylık Tüketim Tahmin Formunun ilgili bölümünü doldurarak, TEDARİKÇİ'ye faks veya e-posta ile tüketim noktası yetkilileri tarafından imzalı olarak bildirecektir.” denilmektedir.

Tüketimlerde yaşanan ve maalesef bizlere bildirilmeyen yoğun sapmalar nedeniyle, dengesizlik maliyetleriniz sözleşmede belirtilmekte olan oranın çok çok üzerinde gerçekleşmektedir. Sözleşmemizin işbu maddesi ile saklı tutulmakta olan hakkımız bugüne kadar ki işbirliği sürecimizde iyi niyet çerçevesinde kullanılmayarak, tüketiminizdeki sapmalardan kaynaklanan maliyetler sizlere yansıtılmamış tarafımızca karşılanmıştır.

2024 yılı itibarıyla tüketiminizde oluşan ve oluşabilecek değişimlerin tarafımıza zamanında iletilmemesi, AGE Enerji ekibimizin ilgili sorumlularınızdan bu hususta dönüş alamaması durumlarında, satış sözleşmemizin yukarıda belirtilmiş olan ilgili maddesi uyarınca, yaşanan maliyet artışları tarafınıza yansıtılacaktır.

Tüketiminizde oluşan anlık anlık düşüş/artışlar, planlı bakım onarımlar ya da resmi tatiller vb. nedenlerle tüketimlerinizde ciddi değişimlere sebep olacak süreçlerin, tarafımıza zamanında iletilmesinin büyük önem arz ettiğini ve bu süreçte sizlerin işbirliğini beklediğimizi saygıyla hatırlatmak isteriz.

Tüketim tahmini hesaplamalarında irtibat kurulacak yetkililerinizi iletişim bilgilerinin güncelliği konusunda problem yaşamamak adına tarafımıza 9 Şubat 2024 Cuma günü mesai bitimine kadar, 0 536 773 03 30 telefon numarası ya da enerji@age.com.tr e-posta adresi üzerinden dönüş yapmanızı önemli rica ederiz.

Saygılarımızla;

AGE Enerji05.10.2022
PORTFÖY DUYURUSU !!!
Değerli Müşterilerimiz,

AGE Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş. olarak uzun yıllardır Siz’lere elektrik enerjisi tedarik hizmeti sunmaktayız. AGE Enerji tedarik hizmetini her zaman şeffaflık ilkesi ile müşteri odaklı olarak sürdürmektedir.

Sizlerin de malumunuz olacağı üzere, son dönemlerde yalnızca ülkemizde değil dünya genelinde elektrik enerjisine girdi teşkil eden emtia fiyatlarındaki öngörülemeyen hızlı yükseliş elektrik enerjisi maliyetlerinin dolayısıyla elektrik fiyatlarının yükselmesine neden olmuştur. Konu ülkemiz genelinde değerlendirildiğinde; aynı şekilde elektrik enerjisi fiyatının belirlenmesinde önemli bir role sahip olan doğal gaz ve ithal kömürün küresel piyasalarda fiyatlarının yükselmesiyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de elektrik enerjisi maliyetleri ciddi oranda yükselmiştir.

Maliyetlerde süregelen bu artış sebebiyle, Aktif Enerji Birim Fiyatlarının hesaplanmasında kullanılan Piyasa Takas Fiyatları (PTF) bir önceki senenin ortalamasına oranla %412 olacak şekilde yükselmiştir. Mevcut piyasa enerji maliyetlerindeki bu öngörülemez artış fatura birim fiyatlarının da yükselmesine sebep olmuştur.

Özel enerji tedarik şirketlerinin maliyetlerine ve dolayısıyla fatura birim fiyatlarımıza yansıyan bu artışlar henüz "ulusal enerji tarifesine" yansıtılmamıştır ancak yansıtılması da kaçınılmaz görünmektedir. Buna bağlı olarak da hali hazırda çalışmakta olduğumuz siz değerli müşterilerimizden bir kısmının tüketim profilleri göz önünde bulundurulduğunda ağustos ayı itibarıyla bizler gibi özel enerji şirketleriyle çalışmak yerine, “Ulusal Enerji” tarifesi üzerinden enerji tedarik etmeleri kendileri adına daha karlı olabilecektir.

Her zaman öncelikle “enerji danışmanı” olarak çalışmayı ilke edinmiş, arkasında güvenle inşa edilmiş yarım asırlık AGE markasını bulunduran bir kurum olarak; Siz değerli müşterilerimizi enerji sektöründe yaşanan bu gelişmeler ışığında bilgilendirmek istedik.

Bu kapsamda tüketim noktalarının mevcut durumuna göre sözleşme döneminden önce portföyümüzden çıkmak isteyecek müşterilerimizin “Ulusal Tarifeden” elektrik alabilmeleri için gerekli işlemleri konusunda, herhangi bir sözleşmesel yaptırım uygulamamak suretiyle kolaylık sağlayacağımızı sizlere saygıyla duyuruyoruz.

Bu süre zarfında “Ulusal Tarifeye” gelmesi olası bir zam durumu ile birlikte sunduğumuz hizmetin yeniden daha avantajlı olması durumunda; Sizlerle ivedilikle iletişime geçip, sözleşmelerimizi yenileyerek avantajlı enerji tedariğimize devam edebileceğimizi de bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Age Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.


09.02.2021
YENİ DÖNEM FATURA KESİM YÖNTEMİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU !!!
Değerli Müşterilerimiz,

FATURA KESİMLERİNDE AKTİF ENERJİ BİRİM FİYATINIZIN HESAPLAMASINDA KULLANILAN YEKDEM KALEMİ, 12.02.2021 TARİHİNDEN İTİBAREN ÖN UZLAŞTIRMA TARAFINDAN AÇIKLANAN DEĞER ÜZERİNDEN DİKKATE ALINARAK, FATURALARINIZ OLUŞTURULACAKTIR.

OLUŞABİLECEK FARKLAR BİR SONRAKİ FATURA DÖNEMİNDE BİRİM FİYATINIZDAN MAHSUP EDİLECEKTİR. SÜRDÜREBİLİR ELEKTRİK ENERJİSİ TEDARİĞİ İÇİN UYGULANACAK YENİ SİSTEMİMİZİN TÜM DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZİN BİLGİLERİNE SUNARIZ.

Saygılarımızla,
Age Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.
30.11.2018
Değerli Müşterilerimiz,

Age Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş. olarak Sizlerin enerji tedariğini karşılamaktayız.

Hizmet kalitemizin sürdürülebilirliği adına Kasım 2018 fatura döneminden itibaren mevcut koşulları güncelliğini yitirmiş bazı müşterilerimizin, birim fiyatları ile ilgili katsayı oranlarında ve/veya hesaplama yöntemlerinde değişikliğe gidilmiştir.

Söz konusu değişikliği Siz değerli abonelerimizin bilgilerine arz ederiz. Size özel detaylı bilgilendirme için cağrı merkezimizle irtibata geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Age Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.
05.06.2018

Konu: Sözleşme Şartlarındaki Değişiklik Hk.

Değerli Müşterilerimiz,

Tarafınızla imzalanan Elektrik Enerjisi Satış Sözleşmesi kapsamında elektrik enerjinizin AGE Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş olarak tarafımızdan tedarik edildiği malumunuzdur.

30.05.2018 tarihli 30436 sayılı Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği Resmi Gazete' de yayımlanmış ve yürürlüğe girmiştir. İlgili yönetmeliğe göre, aylık 10 000 KWh’ tan daha az tüketim gerçekleştiren müşterilerimize avantajlı ve sürdürebilir hizmet sunma şansımız maalesef ortadan kalkmıştır.

Bu bağlamda söz konusu müşterilerimizin sözleşme şartlarında ve sözleşme sürelerinde değişiklik yapma zorunluluğumuz doğmuştur. İlerleyen günlerde mail, posta ve sms yolu ile tarafınıza bildirim yapılacağını belirtiriz. Detaylı bilgilendirme için 444 3 243 numaralı çağrı merkezimizle irtibata geçebilirsiniz.

Gereğini bilgilerinize arz ederiz.

Saygılarımızla,
Age Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.